-

Novinky

07.11.2013 | Toyota prezentuje na přehlídce SEMA 2013 svůj sen prostřednictvím speciálních úprav vozů

Na automobilové přehlídce SEMA 2013 pořádané tento týden v americkémLas Vegas se přeměnily sériové modely Toyota ve skutečné sny těch největších motoristických nadšenců. SEMA je celosvětově největším setkáním specialistů na autopříslušenství a zakázkové úpravy.

 

 

 

A bavíme-li se o „jízdě v nejžhavějším kompaktu“, model GT86 (alias Scion FR-S na trhu v USA) se na základě hlasování oborových expertů může i nadále pyšnit titulem, který získal již při své premiéře v roce 2012.

Porotci se skutečně měli čemu obdivovat, neboť Toyota vystavila hned čtyři speciálně upravená a vyladěná kupé, od závodního prototypu o výkonu přes 750 k až po verzi zaměřenou na vyznavače hudby, koncipovanou hvězdným DJs a producentem StevemAokim.

Na automobilové přehlídce SEMA rovněž vrcholí pohár Toyota Dream BuildChallenge Cup, v jehož rámci spolupracují americké sportovní hvězdy s týmy specialistů na tuning a design s cílem vytvořit ideální model pro dobrodružné výpravy. Vítězem, kterého včera vyhlásil televizní sportovní komentátor a moderátor pořadu Top Gear USA RutledgeWood, je model Let’s Go Moto Tundra, tedy přepracovaná verze velkého pick-upu Toyota Tundra, obsahující plně vybavený motokrosový pit box, včetně tlakové myčky, diagnostiky, přihrádek na náhradní díly a vysoušeče závodní helmy. Na přeměně konceptu z rýsovacího prkna v realitu pracovali Justin a Josh společně s týmem JoeGibbsRacing a firmou N-FAB specializující se na přestavby.

Potenciál přestavět libovolný model značky Toyota v pozoruhodný speciál dokládají i další přihlášené ukázky v rámci této soutěže, jako např. ultra-robustní interpretace sedanu Toyota Corolla, model Camry inspirující se ve světě rallye, nebo SUV Toyota 4Runner upravené pro freestylové lyžaře.TODAY TOMORROW TOYOTA