-

Spojka

ORIGINÁLNÍ SPOJKA TOYOTA

  • vysoká spolehlivost a prodloužená životnost třecích materiálů (o 20-40% delší)
  • tichý chod a snížené vibrace
  • optimální funkce a přesná montáž díky navržení pro každý konkrétní model zvlášť
  • v nabídce také renovované spojkové sady s cenou až o 45% nižší oproti první výbavě

K čemu spojka slouží?
Spojka přenáší točivý moment motoru do převodovky a dále k poháněným kolům, umožňuje změnu převodových stupňů a pohlcuje hluky a vibrace.

Jak poznáte, kdy je spojka opotřebovaná?
Účinnost spojky se postupně snižuje jako důsledek opotřebení třecí lamely. Projevujícími se znaky opotřebované spojky jsou obtížné rozjíždění, chvění, hluky a zvýšená spotřeba paliva.
Zde je několik vlastností, které nabízí originální spojky Toyota:

Bezproblémový chod
Třecí lamely originálních spojek Toyota jsou opatřeny drážkami, které zaručují hladký chod. Mnoho konkurenčních produktů je nemá, a to způsobuje jejich škubání a chvění.

Snížené chvění
Torzní tlumiče kmitů spojkových lamel jsou navrženy tak, aby tlumily hluky a chvění, a aby zajišťovaly plynulé rozjíždění a hladkou akceleraci. Tlumiče kmitů originálních spojek Toyota jsou zkonstruovány, aby odpovídaly charakteristice každého konkrétního modelu. Neoriginální produkty často vypadají podobně, avšak jejich charakteristika není vždy optimální.

Delší životnost
Membránové pružiny originálních přítlačných talířů Toyota jsou za účelem zvýšení trvanlivosti a prodloužení životnosti vytvrzeny. Bez této zvýšené ochrany se mohou neoriginální pružiny ohnout nebo snáze opotřebit, což snižuje životnost spojky.

Výměnné spojkové sady z ekonomické řady dílů Toyota Optifit
Bylo zjištěno, že ke konci životnosti spojky, kdy spojkové obložení je opotřebené a spojka nefunkční je kolem 65 % materiálu spojky zcela ve vynikajícím stavu a může být ekonomicky renovováno a znovu použito.

Renovovaná spojková sada Optifit, skládající se z lamely, přítlačného talíře a ložiska, je originálním výrobkem Toyota, jehož hlavní nosné části byly kvalifikovaně a průmyslovým způsobem renovovány a za použití nových komponent zkompletovány. Renovovaná spojková sada Toyota Optifit je spolehlivou a k životnímu prostředí šetrnou volbou, která zákazníkovi ušetří až 45% z ceny oproti dílu původní výbavy. Podmínkou pro zachování výhodné ceny a zároveň i výměnného systému renovovaných dílů je nutno zajistit vrácení původní opotřebené lamely a přítlačného talíře (ložisko se nerenovuje a proto nevrací).

Více informací o této řadě produktů získáte u Vašeho dealera.
 
TODAY TOMORROW TOYOTA